Hudobný-dom.sk | Hudobné nástroje na dosah ...

Zvuk

Zvuk digitálneho piana je určujúcim parametrom, ktorému by ste mali venovať hlavnú pozornosť. Poradíme Vám, ako sa zvuk u týchto nástrojov tvorí a čo je potrebné si pri výbere všímať.

 

Sample a zvukové jadro

Prvým určujúcim prvkom je kvalita samplov (zvukových vzoriek), ktoré sú v nástroji nahraté. Všetky firmy sa snažia vyvíjať lepšie a lepšie zvukové vzorky a nahrávať ich do svojich digitálnych pian. Rozhodujúce je, koľko vrstiev vzoriek je v nástroji nahratých, aké sú kvalitné, akú majú dĺžku atď. V tomto ohľade je dobré vedieť, aký druh zvukového jadra nástroj obsahuje.

 

Snímače na klaviatúre

Čím viac má klaviatúra snímačov, tým väčšie môže byť rozlíšenie tónov v nástroji podľa citlivosti úderu. Vo výsledku to znamená, že zvuk nástroja je prirodzenejší s ohľadom na zmenu dynamiky Vašej hry.

 

Ozvučenie

Asi najdôležitejším prvkom ovplyvňujúcim zvuk digitálneho piana je jeho ozvučenie. Väčšina nástrojov v nižšej cenovej kategórii má dve reprobedne. U týchto nástrojov sa zaujímajte hlavne o výkon (väčší výkon = lepší zvuk). Modely vyššej triedy väčšinou obsahujú celú sadu dômyselne rozmiestnených reprosústav, ktoré majú svojim smerovanými a rozmiestnením čo najvernejšie simulovať zvuk akustických nástrojov.

 

 

 

 

 

 


Infolinka zdarma
0800 135 332

 

obchod@hudobny-dom.sk

 

• s nami ušetríte

• jednoducho objednáte

• doručenie pri nákupe nad 100 € zdarma

• záruka až 5 rokov

• náhľad do našich a dodávateľských skladov

 

facebook

testy klávesových
nástrojov nájdeš na:

 

WWW.PROPIANO.CZ

 

 X

v Hudobnom dome teraz nakupuje
1 zákaznikov