Hudobný-dom.sk | Hudobné nástroje na dosah ...

Ako vymeniť struny na akustickej gitare?

 

Pri výmene strún postupujeme nasledovne:


 

1. 

Na ladiaci kolík (ladiacu mechaniku) nasadíme kľučku. Otáčaním kľučky strunu povoľujeme až dovtedy, kým sa bude dať vytiahnuť z otvoru v kolíku. Výkrojom na kľučke ľahkým tlakom vytiahneme kolík, ktorý drží druhý koniec struny. Strunu z otvoru v kobylke vytiahneme.

 

 

2.

Novú strunu kovovým valčekom vsunieme do otvoru a zaistíme kolíkom, ktorý jemne zatlačíme do kobylky. Druhou rukou strunu zatiahneme tak, aby sa z otvoru v kobylke neuvoľňovala.

 

 

 

 

3.

Druhý koniec struny vsunieme do otvoru v ladiacom kolíku na hlavici gitary a otáčaním kľučky strunu na kolík navinieme. Navíjanie prevádzame zhora nadol, teda od otvoru, kde je struna vsunutá smerom k hlavici. U tenkých, neopradených strún "e" a "h" prevedieme 5-6 otáčok, čím zabránime ich samovoľnému rozlaďovaniu. U opradených strún g, D, A, E stačia 2-3 otáčky.

 

 

 

4.

Najšetrnejší postup výmeny strún je v poradí: e, E, h, A, g, D. Dať dole všetky struny naraz je veľkou chybou - uvoľní sa tým napätie krku. Čím tvrdšie struny používate, tým viac sa prejaví chybný postup.

5.

Konce strún u ladiacich kolíkov môžeme štikacími kliešťami skrátiť alebo ich môžeme stočiť do kruhu a zapliesť, aby držali tvar.

 

 

 

 

 

 


Infolinka zdarma
0800 135 332

 

obchod@hudobny-dom.sk

 

• s nami ušetríte

• jednoducho objednáte

• doručenie pri nákupe nad 100 € zdarma

• záruka až 5 rokov

• náhľad do našich a dodávateľských skladov

 

facebook

testy klávesových
nástrojov nájdeš na:

 

WWW.PROPIANO.CZ

 

 X

v Hudobnom dome teraz nakupuje
11 zákaznikov