Hudobný-dom.sk | Hudobné nástroje na dosah ...
YAMAHA CLP 470 R

YAMAHA CLP 470 R

Bežná cena:
2 224,50 €

Naša cena s DPH:
1 692,20 €

ksKatalógové číslo:
5511

  • naozaj najlepšie ceny nájdete na prokapelu.cz. Overte si to v cenových porovnávačoch. Väčšinu tovaru dovážame priamo od výrobcov z celého sveta. Preto Vám môžeme dávať tie najlepšie ceny.

  • sme rýchli Vieme, že tovar alebo informácie potrebujete rýchlo a preto sme rýchli. Rovnako tak využívame rýchle prepravy, aby bol tovar čo najskôr u Vás

  • 40 dní na vrátenie tovaru Ak zistíte, že Vám zakúpený tovar nevyhovuje, môžete nám ho do 40-tich dní vrátiť a my Vám zašleme peniaze späť.

  • staňte sa naším VIP zákazníkom Stačí zaregistrovať Vás alebo Vašu kapelu. S registráciou sa stávate VIP zákazníkom a získate VIP výhody v podobe zliav, služieb a bonusov.

  • Podpora Pred nákupom aj Po nákupe Neváhajte a kedykoľvek zavolajte alebo napíšte a spýtajte sa. Či potrebujete informácie o nástrojoch, objednávke, používaní alebo servise – sme pripravení.


Váš názor nás zaujíma

Okomentujte kvalitu prezentácie tohto tovaru.
Napíšte nám, čo by sme mohli vylepšiť v texte alebo pri fotografiách tohto produktu: Tu

Kladivková klaviatúra NW z prírodného dreva * každá klávesa je vyvážená zvlášť * 14 zvukov x 2 variácie * Half Pedal * nahrávanie vo formáte .WAV * polyfónia 256 hlasov * povrchová úprava tmavý palisander

Popis: Yamaha CLP 470 R
 

Yamaha CLP 470R je druhým najvyšším modelom rady digitálnych pián CLP Series. Je určené pre hráčov, ktorý chcú dokonalý klavírny zvuk a maximálne prirodzený pocit z hrania. Oproti nižšej rade CLP 440 prináša tento nástroj dve zásadné vylepšenia, ktoré z neho robia ozajstnú špičku medzi digitálnymi pianami.

Prvým a najzásadnejším rozoznávacím prvkom CLP 470R je jeho klaviatúra. Tá je totiž vyrobená z prírodného dreva rovnako ako väčšina klaviatúr kvalitných akustických klavírov. Už od prvého úderu do klaviatúry ucítite ohromný rozdiel v ľahkosti, presnosti a pocitu prirodzenej odozvy kláves klaviatúr NW (Natural Wood- prírodné drevo) oproti klaviatúram, ktorými disponujú nižšie rady týchto nástrojov. Naviac Yamaha vybavila klaviatúry NW prevratnou novinkou - každá klávesa je vyvážená zvlášť. Rovnako, ako u akustického nástroja, kde je tuhosť klávesy určená tiažou kladivka a silou struny, do ktorej kladivko udiera, i u CLP 470 R ucítite pri hre rozdiel v tuhosti každej klávesy zvlášť. Dostanete tak dokonalý pocit z hry, ktorý sa vyrovná tým najkvalitnejším akustickým nástrojom, a zároveň pre Vás bude veľmi ľahké prechádzať medzi týmto nástrojom a bežnými akustickými pianínami a klavírmi.


Druhým podstatným vylepšením je funkcia The GP Response Dumper Pedal, ktorá napodobňuje správanie pedálov ako u skutočného akustického klavíra, napríklad menšou odozvou pri začiatku stisku a hlbším efektom v spodnej časti stisku. Výsledkom je omnoho lepšia kontrola hráča nad sustain pedálom.

Zvukovo sa CLP 470 R radí medzi nástroje tej najvyššej kvality. Perfektný zvuk klavíra a ďalších 13 rôznych nástrojov ako kostolných varhan, elektrického piana, jazzových "hammond" varhan alebo speváckeho zboru je prenášaný štvoricou integrovaných reproduktorov s celkovým výkonom 80W. Každý hráč určite ocení dvojstopový sekvencer a možnosť pripojenia Flash disku, na ktorý sú skladby zaznamenávané vo formáte .WAV. Takto si môžete jednoducho ukladať a prehrávať svoju tvorbu a cvičebné pokroky kdekoľvek na vašom MP3 prehrávači, Hi-Fi veži alebo autorádiu. Pre ešte lepší pocit z hrania vyvinula Yamaha systém zakrytia ovládacích prvkov pomocou klávesového krytu. Už na vás nemusia blikať kontrolky ani hlavný ovládací panel a Vaše CLP 470 R bude vyzerať ako klasické piano. Pre cvičenie v zvukovo nevyhovujúcich priestoroch alebo v neskorých nočných hodinách určite oceníte 2 výstupy Jack 6,3 pre slúchadlá, vďaka ktorým budete môcť nerušene hrať duety či počúvať cvičenie Vášho dieťaťa. Celkové prevedenie a dizajn s povrchovou úpravou z luxusného tmavého palisandra robí z tohto digitálneho piana nielen špičkový hudobný nástroj, ale aj nádherný doplnok Vašej domácnosti, ktorý budú všetci obdivovať. 

Yamaha CLP 470 R je univerzálny nástroj vhodný pre profesionálov v štúdiách a koncertných halách, ale aj umelecké školy alebo akúkoľvek domácnosť. Kúpou Yamaha CLP 470 R získate naozaj špičkový hudobný nástroj, ktorý Vám bude slúžiť dlhé roky a ktorého zvukové kvality a prevedenie Vás nikdy neomrzí.


Špecifikácia CLP 470R
 

typ Yamaha CLP 470R
klaviatúra - 88 klávesov (7 oktáv)
- NW (Natural Wood - prírodné drevo)
- povrch syntetická slonovina
- každá klávesa vyvážená zvlášť
- tri úrovne citlivosti
zvuky 14 x 2 variácie
pedále - 3 (obsahujú funkciu Half Pedal)
- The GP Response Damper Pedal
zvukové jadro - RGE (Real Grand Expression Sound Engine)
- Smooth Release
- Damper Resonance
- Stereo Sustain Samples
- String Resonance
- Key-off samples
polyfónia 256 hlasov
efekty - 4 Reverb, 5 Brilliance
- Inteligent Acoustic Control
dual/layers/split áno
skladby 50 pianových, 14 pre ostatné zvuky
sekvencer 2 stopy na 10 skladieb
USB audio nahrávanie - áno
- formát WAV
- playback WAV súborov
metronóm áno
vstupy - AUX In/Out
výstupy - 2xJack 6,3 (slúchadlá)
- MIDI In/Out/Thru
- AUX In/Out
- USB To Device
výkon 2x40W
reproduktory 2x16cm a 2x5cm pre vysoké frekvencie
rozmery - šírka 1424mm
- výška 909mm
- hĺbka 513mm
váha 80kg
farba a materiál tmavý palisanderObsah balenia: 

Yamaha CLP 470 R (s povrchovou úpravou tmavý palisander) + sieťový adaptér + song book + návod v češtine a niekoľkých svetových jazykoch

Podrobný popis: Yamaha CLP 470R

Real Grand Expression - hra ako na skutočný klavír
 

Pod označením Real Grand Expression sa skrýva kombinácia troch základných prvkov (zvuk, klaviatúra, pedále), ktoré určujú klaviristov pocit z hrania a na ktoré kladie spoločnosť Yamaha najväčší dôraz. Skúsenosti Yamahy s výrobou akustických klavírov jej poskytujú ohromný potenciál k správnej integrácii týchto troch prvkov do jedného fungujúceho celku. CLP 470 R tento potenciál bezo zvyšku využíva a pri hraní na toto digitálne piano budete mať pocit, že hráte na skutočný akustický nástroj tej najvyššej kvality.

 


Zvuk
 

Yamaha CLP 470 R je vybavená najnovšou radou zvukových jadier RGE Sound Engine. Ide o vylepšenú verziu jadier Pure CF, ktoré môžete poznať zo série digitálnych pián CVP, ktorá dosahovala herné odozvy a expresívne schopnosti koncertných krídel. Zásadnou novinkou RGE Sound Engine je tzv. funkcia Smooth Release, ktorá prináša zvuku úžasnú jasnosť a čistotu staccato nôt s trvalo rezonujúcim zvukom pri jemnom uvoľnení prstov z kláves, čo je jednou zo základných podstát širokého zvukového spektra akustických klavírov.

Nová rada Clavinova CLP je vybavená patentovanou technológiou, ktorá vytvára hladké a dynamické zmeny v závislosti od sily úderu. Sila úderu u akustických klavírov totiž určuje nielen hlasitosť tónu, ale aj jeho farbu a čírosť. Dynamikou hry tak klavirista ovplyvňuje popri hlasitosti aj celkový výraz. Spoločnosti Yamaha sa podarilo preniesť aj túto podstatnú vlastnosť akustických nástrojov do digitálnej podoby, a to tým, že samplovanie zvuku prebieha v celej dĺžke u každého jednotlivého vzorku zvlášť a že sa na tvorbe výsledných zvukových samplov podieľali profesionálni klaviristi, ktorí poskytovali svoje skúsenosti a odozvu vývojárom firmy Yamaha.

Zvuky klavíra boli pre CLP 470 získané nahratím zvuku špičkového koncertného krídla Yamaha, ktoré si vybrala pre svoje vystúpenie v roku 2010 aj víťazka známej medzinárodnej klavírnej súťaže (International Frederick Chopin Piano Competition). Krídlo bolo pripravené a perfektne naladené skúseným ladičom klavíra a všetky zvuky boli následnej nahraté nielen s ohľadom na zachytenie krásy každého tónu, ale taktiež s ohľadom na výsledný harmonický súzvuk celého nástroja.

Podstatnou súčasťou výsledného zvuku je aj ozvučenie. Pretože Yamaha kladie tak veľký dôraz na radosť z hry, sú reproduktory, zosilňovače a ďalšie prvky akustických systémov optimalizované tak, aby hráč počas hry počul len úžasne znejúci zvuk. Pri hre tak budete mať pocit, akoby nástroj sám rezonoval.

Funkcia Intelligent Acustic Control, ktorá automaticky nastavuje výsledný zvuk, je ďalším vynikajúcim prvkom, ktorý oceníte najmä pri hre doma. Zaručuje totiž, že aj pokiaľ budete nútení hrať s nižšou hlasitosťou, bude CLP 470 verne vykresľovať aj hutné basové tóny v plnej kvalite.
 

 

Klaviatúra

Klaviatúru z prírodného dreva NW pre radu Clavinova vyrába výhradne Yamaha a používa k tomu techniku spracovania dreva získanú a zdokonaľovanú počas viac než sto rokov výroby akustických klavírov. Podobne ako u klavírov, aj tu sú klávesy vyrobené z masívneho dreva, ktoré je podrobené dlhému procesu sušenia, ktorý je nutný pre drevo, ktoré sa používa na výrobu hudobných nástrojov. Výberom výhradne tých najkvalitnejších častí každého kusu dreva je dosiahnutá omnoho lepšia odolnosť kláves voči krúteniu a deformácii, než by bola pri klaviatúre vyrobenej z laminovaného dreva. Každá klávesa je vybavená trojicou senzorov, rovnako ako u klaviatúry GH3, ktoré zvyšujú citlivosť klaviatúry pri hre. V kombinácii s masívnym drevom poskytuje táto klaviatúra vynikajúci pôžitok pri hraní.

Každá klávesa na klaviatúre Clavinova CLP 470 R má jedinečné vyváženie. Na klasickom akustickom klavíri sú struny u vyšších kláves kratšie a tenšie, zatiaľ čo u nižších kláves sú struny hrubšie a dlhšie. Preto sa mení aj typický zvuk úderu kladivka do strún od kláves nižších po klávesy vyššie. Vďaka lineárne vyváženej kladivkovej klaviatúre je prvýkrát individuálne vyvážená každá z 88 kláves, rovnako z hľadiska dotyku, ako z hľadiska úderu a odskoku klávesy. Táto technológia je u digitálnych pián použitá po prvý krát. Vďaka tomu, že sa táto klaviatúra správa prakticky rovnako ako klaviatúra na akustickom nástroji, môžete dosiahnuť oveľa lepšiu techniku hry.

 

Pedále
 

Sustain pedál je dôležitý prvok pri hre na klavír, pretože je ním možné neustále meniť výsledný zvuk pri jeho stisku. Clavinova CLP 470 sa chová rovnako ako akustický klavír tým, že neustále sleduje, či a ako veľmi je pedál stlačený a na základe toho jemne upravuje dĺžku a dozvuk tónov. Tento vylepšený systém "The GP Response Damper Pedal" navyše napodobňuje správanie pedálu ako u skutočného akustického klavíra, napríklad menšou odozvou pri začiatku stisku a hlbším efektom v spodnej časti stisku. Výsledkom je omnoho lepšia kontrola hráča nad sustain pedálom.


 

Výbava
 

Okrem dokonalého pocitu z klavírnej hry je Yamaha CLP 470 R vybavená aj širokou škálou funkcií, ktoré Vám akustický nástroj neposkytne. Popri klasickom výbere zo 14-tich ďalších zvukov, medzi ktorými nájdete zvuk elektrického piana, čembala, gitary a sláčikových nástrojov, je tu nová funkcia nahrávania na Flash disk vo formáte .WAV. Ide o prevratnú novinku, ktorá Vám umožní jednoducho nahrať Vami zahranú skladbu, ktorú si potom bez ďalších prevodov do iných formátov budete môcť pustiť na svojom MP3 prehrávači a počúvať na cestách, napáliť na CD a pochváliť sa známym alebo jednoducho len sledovať svoj hráčsky pokrok.

CLP 470 má dva výstupy pre slúchadlá Jack 6,3, ktoré Vám uľahčia hranie v nočných hodinách či pri zvýšenom hluku. Môžete tak so slúchadlami hrať duety či počúvať, ako Vaše dieťa cvičí. Pre získanie správnych rytmických návykov je samozrejmosťou integrovaný metronóm a cvičenie obohacuje aj 50 prednastavených skladieb, ktoré si môžete vypočuť alebo s nimi cvičiť.O značke Yamaha:

V roku 1887 postavil Torakusu Yamaha svoje prvé piano, aby sa o desať rokov neskôr stal prvým prezidentom japonskej firmy Nippon Gakki Co., Ltd, z ktorej neskôr vyrástla Yamaha Corporation (k premenovaniu došlo až v roku 1987) - najväčší svetový výrobca hudobných nástrojov. Za viac než sto rokov, počas ktorých vyrába piana a varhany, si vydobyla špičkové meno vďaka excelentnému zvuku týchto nástrojov, ktorým zostáva verných mnoho koncertných majstrov aj nadšencov doma i vo svete. Dychové, strunové, perkusné, ale aj elektronické nástroje Yamaha je možno vidieť na mnohých rockových, popových aj jazzových koncertoch. Celkový prístup spoločnosti k hudbe je zrejmý z faktu, že vyrába nielen hudobné nástroje, ale taktiež hudbu vyučuje a podporuje hudobné aktivity. Nadácia Yamaha Music Foundation bola založená v roku 1966 a od tej doby šíri hudobné aktivity po celom svete, vrátane hudobných škôl.Ceny v EUR
E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.

 
maestrovisa
electronmastercard
gp


heureka